Ekonomi

Uzmanlar küresel pazarlarda ne bekliyor?

Investing.com – Wall Street bugün Liderler Günü tatili nedeniyle kapalıydı, Avrupa piyasaları – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX… – bu Pazartesi pozitif bölgede.

Link Securities’e göre, “Özellikle son haftalarda birçok yatırımcının indirim yaptığı ve borsaları yılın başından bu yana yukarı iten senaryo göz önüne alındığında, makroekonomik koşullar tahvil ve hisse senedi piyasalarının performansında kilit rol oynamaya devam edecek. yılın gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyor”.

“Şimdi, yatırımcıların stratejilerini uyarlamak zorunda kalacakları en olası senaryo, ekonomilerin 2023’te muhtemelen bir durgunluktan kaçınması nedeniyle merkez bankalarının faiz artırım sürecini sonlandıracağı oran olan ikincisinin faiz oranlarını daha yüksek belirleyeceğidir. başlangıçta bekleniyor, muhtemelen 2023 boyunca ve 2024’ün bir parçası. “

eToro’nun kıdemli piyasa analisti Javier Molina’ya göre, “yatırımcı duyarlılığı Ekim 2022’deki çok korkunç okumalardan bugün çok coşkulu seviyelere ulaştı. Hisse senedi girişleri son haftalarda olumluya döndü”.

“Paraşütle gidiyoruz, ancak özellikle gördüğümüz katsayı genişlemeleri (daha az birim kâr için daha fazla ödeme) nedeniyle hassas bir zamanda, hangi sınırlama sınırlarını üstlenmek istediğimizi belirlemek farklı bir süreç. borcun maliyeti ve çok olumlu bir yatırımcı hissiyatı.” o ekler.

Link Securities’e göre, “İndirgenmiş durgunluk senaryosu yatırımcılardan kaybolmuş gibi görünse de, şirketler daha yüksek finansal maliyetlere katlanmak zorunda kalacaklarından, açıklanan ‘yeni’ senaryo kısa vadede piyasalar, özellikle hisse senetleri için kesinlikle olumsuz değildir. ‘ şimdilik radar. Bu da bir gerçek.

“Önümüzdeki aylarda borsaların performansı büyük ölçüde en önemli gelişmiş ekonomilerin nasıl gelişmeye devam edeceğine ve bu ekonomilerde enflasyonun nasıl seyredeceğine bağlı olacak, bu nedenle bundan sonra yayınlanacak olan makroekonomik verilere değer veriyoruz. borsada işlem gören şirketlerin fayda beklentilerinin nasıl gelişeceğini de gösterecek ve büyük ölçüde hisselerinin farklı borsalarda nasıl performans göstereceğini de belirleyecek.”

Haberler:  laura sanchez

cayajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu