Haber

Diyanet İşleri Başkanı: 20 bin hocamızla deprem bölgesinde çalıştık

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, depremlerin merkezi Kahramanmaraş’taki çadırkenti ziyaret etti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi yerleşkesinde kurulan çadırlarda kalan vatandaşlarla bir araya gelen Erbaş, çocuklara hediyeler dağıttı.

Yaptığı incelemelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Erbaş, depremin ilk günü Maraş’a geldiğini ve kentteki manzarayı görünce çok üzüldüğünü söyledi.

Devletin hızlı bir şekilde enkaz kaldırma, ihtiyaçların karşılanması ve barınaklar yapılması için adımlar attığını anlatan Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak arama kurtarma çalışmalarından defin işlerine kadar bölgede 20 bine yakın öğretmenle yoğun bir şekilde çalıştık. Şimdi çadır ve konteyner kentlerde aktivite merkezleri ve çocuk sınıfları açmaya çalışıyoruz, açıyoruz” dedi.

Erbaş, ihtiyaca cevap verecek kadar derslik açarak konteyner ve çadır kentlerde faaliyet göstermeye çalıştıklarını ifade etti.

‘GÖFÜ SÜRECİ BİTMEK ÜZERE’

Erbaş, deprem bölgesinde yetiştirdikleri binlerce işçiyi manevi destek için görevlendirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Deprem bölgesindeki öğretmenlerimiz hem çocuklarımıza eğitim veriyor, hem etkinlikler yapıyor, hem de depremzede, çadır ve konteyner kentlerde kalan vatandaşlarımıza manevi destek olmaya çalışıyor. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) olarak da Anadolu’nun çeşitli yerlerinde hem sıcak hem de samimi olduğumuzu belirterek, “Bugüne kadar 1.300 TIR’ı deprem bölgesinde hem yemek servisinde hem de yemek servisinde vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalıştık. giyim noktası Portatif mutfaklarımız ve yemek araçlarımız hizmet vermeye devam ediyor.”

Erbaş, defin işlemlerinin bitmek üzere olduğuna inandıklarını ve devletin kısa sürede yapacağı kalıcı konutlarla vatandaşların evlerine döneceğini ifade etti. (HABER MERKEZİ)

karesi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu